SPOTKANIE AUTORSKIE Z PAŃSTWEM DARIĄ I KRZYSZTOFEM NOWAKOWSKIMI

12.10.2016 roku uczniowie kl. II b Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim wzięli udział w spotkaniu autorskim z Państwem Darią i Krzysztofem Nowakowskimi, zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w naszym mieście. Państwo Nowakowscy są podróżnikami i musherami, biorą udział w wyścigach psich zaprzęgów. Spotkanie było bardzo ciekawe, opowieści o wyścigach uzupełniały zdjęcia z dalekiej północy, gdzie takie zawody są bardzo popularne. Uczniowie poznali wiele ciekawych informacji o mushingu, hodowaniu psów wyścigowych i przebiegu zawodów. Państwo Nowakowscy opowiadali o trudach podróżowania psim zaprzęgiem po tundrze za kołem podbiegunowych. O zainteresowaniu prelekcją mogła świadczyć cisza, z jaką uczniowie wysłuchali prelekcji podróżników.