Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne na miesiąc październik

• Na początku października w związku obchodami 45 lecia istnienia naszego przedszkola, weźmiemy udział w konkursie przedszkolnym - plastycznym „Moje przedszkole”.

• Rodziców wraz z dziećmi zapraszamy do udziału w konkursie na rymowankę „W naszym przedszkolu....”

• Zbierać będziemy do kącika przyrody owoce i warzywa uświadomienie dzieciom konieczności spożywania owoców i warzyw.

• Będziemy robić owocowe szaszłyki.

• Dzieci poznają dary jesieni – żołędzie, kasztany, szyszki, zbierać Będziemy kolorowe liście, które wykorzystamy do zajęć plastycznych

• 10.10 „Dzień Drzewa” posadzimy drzewko w naszym ogrodzie.

• Kontakty indywidualne z rodzicami odbywać się będą 8 i 28 o 15:00 do 15:30 (lub w innym terminie do uzgodnienia)

• Podczas zabaw zorganizowanych doskonalić będziemy umiejętności liczenia w zakresie 3

• Zabawach muzycznych dzieci będą rozwijały poczucie rytmu i nauczą się nowych piosenek

„Pac gruszka do fartuszka” i „Jesienna śpiewanka”

• Poprzez codzienne sytuacje wdrażać będziemy dzieci do nabywania umiejętności uważnego słuchania wykonywania poleceń i obserwowania.

• 30 września obchodzić będziemy Dzień Chłopca.