Spotkanie z absolwentem: Aleksandra Bienia

30 września 2019 r. uczniowie klas V i VI wzięli udział w spotkaniu z Aleksandrą Bienią, absolwentką naszej szkoły. Ola obecnie studiuje biofizykę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Nasza absolwentka przedstawiła ciekawą prezentację na temat zmysłu słuchu i wzroku. Zwróciła uwagę na to, jak należy dbać o te zmysły. Opowiadała o procesach fizycznych, jakie zachodzą w komórkach. Uczniowie mieli okazję wysłuchać, jak wygląda praca w prawdziwym laboratorium i zobaczyć zdjęcia mikroskopowe organizmów jednokomórkowych. Uczniowie byli zaangażowani, zadawali wiele pytań, szczególnie dotyczących zajęć laboratoryjnych. Spotkanie z Olą Bienią zorganizowaliśmy w ramach obchodów 50-lecia naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy naszej absolwentce za przybycie i ciekawą opowieść. Była to kolejna wspaniała okazja do wymiany doświadczeń i zachęta do nauki dla naszych uczniów.