Spotkanie z absolwentem: Marta Parma

10 października br. Zespół Szkół nr 1 odwiedziła nasza absolwentka, Marta Parma. Marta przygotowała i poprowadziła warsztaty dla dziewcząt z klas VI-VIII, podczas których opowiedziała o swojej obecnej pracy oraz planach na przyszłość.
Nasza absolwentka, obecnie właścicielka salonu fryzjerskiego MaBella, razem ze swoją pracownicą przeprowadziła prelekcję na temat pielęgnacji określonych typów włosów, opowiedziała o różnych metodach koloryzacji, stylizacji, strzyżeń włosów oraz najnowszych trendach w modzie fryzjerskiej. Uczennice naszej szkoły zapoznały się z podstawami przedsiębiorczości i organizacji salonu fryzjerskiego, który Marta prowadzi w Pszowie. „Jak w każdym zawodzie, aby zostać fachowcem, trzeba nieustannie brać udział w różnych formach doskonalenia” – podkreślała Marta. W czasie spotkania obie fryzjerki zaprezentowały swoje umiejętności, z fantazją upinając włosy dziewcząt. Zawód Marty to równocześnie jej pasja, z której czerpie wiele radości i zadowolenia.
Było to kolejne, inspirujące spotkanie z absolwentem, które odbyło się w ramach obchodów 50-lecia naszej szkoły. Marcie i jej pracownicy bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i życzymy wielu sukcesów na ścieżce zawodowej.