15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz 50-lecia szkoły

Dnia 11 października 2019r. w Zespole Szkół nr 1 odbyła się impreza z okazji 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 9 pod hasłem “Unia Europejska w sporcie i obrazie”. Impreza została zorganizowane we współpracy z Klubem Sportowym TKKF "KARLIK" Wodzisław w ramach Funduszu Inicjatyw Społecznych. W obchody zaangażowani zostali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Każda klasa już kilka dni wcześniej wylosowała dla siebie jeden z krajów Unii Europejskiej. Uczniowie przygotowali piękne plakaty, reprezentacji poszczególnych klas brali udział w rozgrywkach sportowych a uczniowie najstarszych klas, siódmych oraz ósmej, próbowali rozszyfrować skomplikowane łamigłówki w “Pokoju zagadek”. Impreza zakończyła się w piątek wystawą prac plastycznych oraz wręczeniem nagród zwycięskim drużynom. Wszyscy uczniowie bardzo się zaangażowali, przygotowali przepiękne prace plastyczne, dzielnie walczyli podczas rozgrywek sportowych oraz wspaniale się poprzebierali.