„Bohater tygodnia” oraz „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

To już kolejny rok realizacji projektu edukacyjnego pod hasłem „Bohater tygodnia”. Nic bardziej nie wzmocni poczucia wartości naszych przedszkolaków jak możliwość pokazania się przed innymi, „zabłyśnięcia” przez rówieśnikami z grupy. Dlatego w tym roku szkolnym grupa Krasnale przystąpiła do udziału w projekcie edukacyjnym „Bohater tygodnia”.

Zaletą projektu jest nabywanie wzorowych zachowań i dawanie przykładu innym. Zgodnie z założeniami projektu kolejno każde dziecko na tydzień staje się bohaterem. W ciągu tygodnia bohater jest najważniejszą osobistością grupy, ma możliwość wyróżnić się czymś szczególnym.

Cele projektu jest uświadomienie dziecku, że jest ważne. Bohater ma również swoje przywileje:

- nosi medal bohatera tygodnia,

- ma prawo stać w pierwszej parze,

- ma prawo wyboru zabawy dla całej grupy,

- podczas czytania bajki, to właśnie bohater wybiera bajkę,

- przed każdym posiłkiem życzy dzieciom – smacznego,

- ma prawo na dywanie siedzieć koło nauczycielki,

- przez cały tydzień jest w centrum uwagi całej grupy.

Kolejny projekt, który jest realizowany razem z projektem „Bohater tygodnia” to „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Niestety w tym roku szkolnym jego realizacja stanęła pod znakiem zapytania, gdyż nie możemy gościć rodziców, by mogli przeczytać dzieciom bajki. Na szczęście dzięki wciąż rozwijającej się technologii, możemy oglądać nagrania wykonane w domach naszych przedszkolaków. Właśnie takie nagranie bajki czytanej przez mamę i siostrę Bartka, naszego pierwszego „Bohatera tygodnia” dzieci z grupy Krasnale oglądały w ubiegły piątek.

Bardzo serdecznie dziękujemy za współpracę całej rodzinie Bartka: mamie, siostrze i tacie. Liczmy również na dalszą owocną współpracę z kolejnymi rodzinami „Bohaterów tygodnia”.