Dzień Marchewki

16 października  grupa Motylki obchodziła Dzień Marchewki. Wszystkie– przedszkolaki i pani, ubrali się w kolor „marchewkowy” – kolor pomarańczowy. Dzieci mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy: jak bardzo jest zdrowa , zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Mało znaną ciekawostką jest to, że zielona nać marchewki jest także jadalna, można z niej zrobić koktajl dodając korzeń marchwi i cytrynę. Warto go pić, bo to witaminowa „bomba”. Jak się okazuje z marchewki można zrobić też dżem, sok  i upiec marchewkowe ciasto. Ten „bardzo zdrowy dzień pomarańczowy” wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi oczywiście o marchewce, chrupaniem surowych marchewek. Na koniec odbyła się super marchewkowa sesja zdjęciowa z marchewkami w roli głównej. Był to dzień ,w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili!