Piątek, 29 marca 2024

REGULAMIN REKRUTACJI do Gimnazjum Nr 4 im. Wodzisławskiej Księżnej Konstancji w Zespole Szkół Nr 1 w Wodzisławiu Śl.

Załącznik do zarządzenia  nr 021.02.2016

Dyrektora Zespołu Szkół nr 1

w Wodzisławiu Śląskim z dnia  12.02.2016

REGULAMIN REKRUTACJI

do Gimnazjum Nr 4 im. Wodzisławskiej Księżnej Konstancji

w Zespole Szkół Nr 1 w Wodzisławiu Śl.

1. Do klasy pierwszej  przyjmuje się z urzędu młodzież zamieszkałą w obwodzie szkoły:
  2. Do klasy pierwszej przyjmuje się młodzież zamieszkałą poza obwodem szkoły, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami, po uzgodnieniu z organem prowadzącym.
  3. Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły mają obowiązek zgłoszenia dziecka do szkoły, składając w sekretariacie szkoły wypełniony druk „Zgłoszenia” (Załącznik nr 1) zawierający: imiona, nazwisko, PESEL kandydata ( w przypadku jego braku – serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość), imiona i nazwiska rodziców kandydata, adres miejsca zamieszkania rodziców kandydata i kandydata, adres poczty elektronicznej i numery telefonów rodziców kandydata – o ile je posiadają.
  4. Rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły mają obowiązek złożenia  w sekretariacie szkoły wypełniony druk „Wniosku” (Załącznik nr 2) zawierający: imiona, nazwisko, datę urodzenia, PESEL kandydata ( przypadku jego braku – serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość), imiona i nazwiska rodziców kandydata, adres miejsca zamieszkania rodziców kandydata i kandydata, adres poczty elektronicznej i numery telefonów rodziców kandydata – o ile je posiadają, wskazanie kolejności wybranych publicznych szkół w porządku od najbardziej do najmniej preferowanych. Wypełniony wniosek podpisują oboje rodzice/prawni opiekunowie.
  5. W sytuacji, kiedy liczba kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły jest większa niż liczba miejsc,  przeprowadza się postępowanie rekrutacyjne.
  6. Celem przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego, dyrektor powołuje komisję rekrutacyjną w składzie: zastępca dyrektora, dwóch nauczycieli szkoły, wyznaczając jej przewodniczącego.
  7. Zadania komisji rekrutacyjnej:

a.)    Ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

b.)    Ustalenie i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

c.)    Listy zawierają imiona i nazwiska kandydatów w kolejności alfabetycznej z proponowanym podziałem na klasy.

d.)   Sporządzenie protokołu postępowanie rekrutacyjnego

e.)    Umieszczenie list, o których mowa w ust. 7a i 7b, w widocznym miejscu w siedzibie szkoły i na stronie internetowej szkoły, w zakładce „Rekrutacja”.

1. Laureaci lub finaliści ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, przeprowadzanych zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jedn.: Dz. U. z 2015 r. , poz. 2156), są przyjmowani w pierwszej kolejności, jeżeli posiadają świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.
  1. Wymagane dokumenty:

a.)    Zgłoszenie lub wniosek o przyjęcie do szkoły

b.)    Dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów rekrutacyjnych podpisane przez oboje rodziców (prawnych opiekunów).

1. Przyjęcie kandydata, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami, następuje po osiągnięciu największej ilości punktów.
  2. W przypadku uzyskania równorzędnych wyników, decyduje data złożenia wniosku.
  3. Procedura odwoławcza:

a.)    W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych, rodzice kandydata mogą wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do Gimnazjum Nr 4

b.)    Uzasadnienie, zawierające przyczynę odmowy przyjęcia, najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia, liczbę punktów, którą kandydat uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym, sporządza się w terminie 5 dni od dnia wystąpienia przez rodzica z wnioskiem o uzasadnienie odmowy

c.)    Rodzic kandydata może wnieść do dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 - Gimnazjum Nr 4 odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej

d.)   Dyrektor rozpatruje odwołanie w terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania.

e.)     Na rozstrzygnięcie dyrektora można wnieść skargę do sądu administracyjnego.

1. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami, dyrektor przeprowadza postępowanie uzupełniające na tych samych zasadach jak w postępowaniu rekrutacyjnym.
  2. Czynności rekrutacyjne przeprowadza powołana wcześniej komisja rekrutacyjna
  3. Postępowanie uzupełniające powinno zakończyć się do końca sierpnia roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.
  4. Przydział uczniów do poszczególnych oddziałów  klas pierwszych dokonuje komisja. W skład komisji wchodzą:  zastępca dyrektora szkoły ds. szkoły podstawowej, pedagog szkolny,  przyszli wychowawcy klas pierwszych.

Brak załączników

Wytworzono:2016-03-03 14:02przez: