NAPEŁNIAMY TALERZYK

Jesteśmy w programie.

Polska Akcja Humanitarna podaje, że w Polsce może być ok. 160 tys. głodnych dzieci. Zarówno w województwie śląskim, jak i w innych regionach kraju główną tego przyczyną jest bezrobocie.

Tak jednak być nie musi. Chorzowski magazyn Śląskiego Banku Żywności jest wyładowany po sufit 300 tonami jedzenia. Można z nich przygotować śniadania, obiady, podwieczorki. Wszystkie te produkty w ramach akcji «Napełniamy talerzyk» mogą trafić do każdej szkoły na terenie woj. śląskiego. Zdarzało się, że dyrektorzy szkół, do których Bank Żywności docierał z propozycją przekazania żywności, grymasili, że nie mają lodówek ani personelu, który mógłby przygotowywać posiłki. Dlatego w tym roku organizatorzy akcji poprosili o wsparcie kuratorium oświaty. Na naradach dyrektorskich, które rozpoczynają się w tym tygodniu, przedstawiciele kuratorium będą zachęcali dyrektorów do włączenia ich szkół do akcji. «Skoro jest żywność, to trzeba zrobić wszystko, żeby dotarła do wszystkich szkół. Wtedy jak najwięcej dzieci będzie mogło zjeść ciepły posiłek»