Wilchwiańska Biesiada 2019 już za nami!

Dziś w Zespole Szkół nr 1 odbyła się IX Wilchwiańska Biesiada. Tradycyjnie, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, mieszkańcy tutejszej dzielnicy oraz zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć występy artystyczne przedszkolaków i uczniów Zespołu Szkół nr 1, posłuchać „ślonskij godki” w wykonaniu pani Eweliny Galwas oraz wspólnie z prowadzącym biesiadę Piotrem Lazarem zaśpiewać znane i lubiane śląskie szlagiery. Najmłodsi uczestnicy imprezy aktywnie spędzali czas w szkolnym Klubie Malucha, a starsze dzieci brały udział w kreatywnych zajęciach plastycznych pod hasłem „Zrób sobie torbę”. Z okazji biesiady w szkole zorganizowano również świąteczną fotobudkę.
Jak zwykle imprezie towarzyszył kiermasz ozdób i stroików świątecznych. Na stołach nie zabrakło śląskich smaków. Dużym zainteresowaniem cieszyła się moczka, chlyb z fetym i wuszt z grilla. Można było też spróbować świątecznych ciasteczek i wypieków przygotowanych przez rodziców uczniów naszej szkoły.
Wilchwiańska Biesiada to kolejna impreza środowiskowa promująca Miasto Wodzisław Śląski. Głównym organizatorem była Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 1. Serdecznie dziękujemy rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy pomogli w zorganizowaniu tegorocznej biesiady.