Wilchwiańska Akademia Kulinarna

Zespół Szkół nr 1 włączył się w realizację Wilchwiańskiej Akademii Kulinarnej. Ta inicjatywa podjęta została w ramach projektu „Fachowa siła przyszłością rodziny”. Projekt zrealizowano przy wsparciu Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Celem projektu była budowa dialogu i więzi międzypokoleniowych, a także propagowanie zdrowego stylu żywienia, etykiety kulinarnej oraz wielozmysłowe poznawanie, smakowanie i eksperymentowanie.
Podczas realizacji projektu przygotowaliśmy:
 broszury propagujące zdrowe odżywianie;
 plakaty i zaproszenia promujące spotkanie z Panią dietetyk, Patrycją Szewczyk – Nagietowicz;
 warsztaty kulinarne z Panem Łukaszem Skowronem – uczniem IV klasy ZSE, laureatem wielu nagród w konkursach kulinarnych;
 broszury z przepisami potraw polecanych przez Pana Łukasza;
 kalendarz na rok 2020 jako podsumowanie projektu.
Wszystkie te działania nie mogłyby dojść do skutku, gdyby nie koordynatorki projektu: pani Teresa Rybka i Mirosława Hojka. Dzięki nim społeczność dzielnicy Wilchwy została zmotywowana do aktywnego uczestnictwa i twórczych działań. Angażowały się: członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, rodzin Rycerzy Kolumba, Rady Rodziców ZS nr 1, uczennice kl. V b i VII b Szkoły Podstawowej nr 9 oraz kl. VIII Szkoły Podstawowej nr 8 w Wodzisławiu Śl.
Projekt zakończył się 11 grudnia 2019, a był realizowany od 1 października 2019.