ADOPCJA SERCA

„Kto ratuje jedno małe życie,

ten ratuje całą ludzkość”

„Kto ratuje jedno małe życie,

ten ratuje całą ludzkość”

Minął kolejny rok współpracy nauczycieli i uczniów naszej szkoły w ramach Pallotyńskiej Adopcji Serca. To piękne dzieło niesienia pomocy biednym i osieroconym dzieciom z Afryki. Parę lat temu całe grono pedagogiczne naszej szkoły zaadoptowało dwoje dzieci:  Beatrice N. Nsengimany oraz Claudiny Akimanyznye. Adopcja dziewczynek zakończyła się w roku 2010.

W roku szkolnym 2010/2011 do akcji dołączyli również nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wodzisławiu Śląskim, a w obecnym roku szkolnym nauczyciele z Publicznego Przedszkola nr 9 w Wodzisławiu Śląskim. Wspólnie objęliśmy opieką nowe dziecko z Afryki. Jest nim piętnastoletni chłopiec o imieniu CEDRIC.

Dwa razy w roku wysyłamy do Afryki wspólnie zebrane pieniądze. Na bieżąco korespondujemy z podopiecznymi.  Z otrzymanych listów dowiadujemy się o trudnej sytuacji wszystkich dzieci w Afryce. Cedric w ostatnim liście poinformował nas o swoich postępach w nauce, podziękował za okazaną pomoc, dzięki której afrykańskie dzieci mogą żyć i kształcić się w tamtejszych szkołach.

Udział w adopcji serca jest dla nas wielką radością i cieszy nas, że jako adopcyjni rodzice możemy uczynić wiele dobra poprzez udzielanie osieroconym dzieciom wszechstronnej pomocy, aby pomimo nieszczęść, jakie ich spotykają na Czarnym Lądzie, uczynić ich szczęśliwymi.