Z wawrzynem za pan brat, czyli kilka słów o naszym laureacie olimpiad przedmiotowych

Z wawrzynem za pan brat, czyli kilka słów o naszym laureacie olimpiad zedmiotowych.Podgląd

Mateusz Muras, uczeń klasy III A Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim jest powodem do dumy całej społeczności szkolnej. To zapalony poszukiwacz wiedzy i niebanalnych rozwiązań.

Mateusz od najmłodszych lat przejawiał szczególne uzdolnienia z przedmiotów ścisłych. Z  łatwością wykorzystuje zdobytą wiedzę do rozwiązywania problemów życia codziennego, doskonale czuje się w logicznie poukładanym świecie matematyki, fizyki i chemii.  Będąc uczniem klasy drugiej, opanował już treści programowe obowiązujące w klasie trzeciej gimnazjum. Jego obecna wiedza zdecydowanie wykracza ponad umiejętności gimnazjalisty. Mateusz, dobrze zorganizowany i bardzo samodzielny,  bierze udział w przeróżnych konkursach organizowanych w szkole i poza nią.

Jest dociekliwy, dużo czyta, śmiało broni swoich poglądów i pomysłów. Mateusz to wnikliwy obserwator, który umie wiązać wiedzę z różnych przedmiotów. Potrafi i chce pomagać – nieraz dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi uczniami, często pomaga kolegom w zrozumieniu treści, z którymi mają problemy.

Dotychczasowe osiągnięcia Mateusza są imponujące:

• jest laureatem Konkursu Przedmiotowego z chemii w roku szkolnym 2013/14,
  • jest finalistą Konkursu Przedmiotowego z matematyki w roku szkolnym 2013/14,
  • zakwalifikował się do II etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z fizyki,
  • zdobył II miejsce w Powiatowym Konkursie Chemiczno-Fizycznym „Młody, ale doświadczony”,
  • uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym – Kangur Matematyczny.

Jak widać lista osiągnięć naszego trzecioklasisty jest długa i mamy nadzieję, że Mateusz jeszcze nieraz mile nas zaskoczy swoimi sukcesami. Życzymy mu kolejnych zwycięstw i mocno trzymamy kciuki.