O NASZEJ GRUPIE

Grupa „Biedronki to dzieci 4 – letnie„ liczy 25 dzieci. Jest w niej 13 dziewczynek i 12 chłopców.

Dzieci w grupie Biedronki znają się bardzo dobrze i są dosyć mocno związane emocjonalnie, ponieważ przebywają w swoim towarzystwie już drugi rok. Dzieci bardzo się polubiły i zżyły, więc już łatwiej im rozstawać się z rodzicami. Kochane Biedronki poznały już wszystkie przedszkolne zwyczaje, dlatego miło, wesoło i szybko mijają im dni. Wspólnie bawią się, uczą i odkrywają otaczający ich świat. Chętnie śpiewają i tańczą. Lubią też tworzyć- ich prace plastyczne są bajecznie kolorowe. Chłopcy uwielbiają budować piękne budowle, a dziewczynki gotować dla lalek w kąciku kuchennym. Niektórzy z nich potrafią złożyć puzzle z bardzo wielu części. Zabawy na terenie przedszkolnym to super sprawa: dzieci lubią zjeżdżać na zjeżdżalni, gonić się i huśtać. Są już starsi, więc bardziej ostrożni. Wiedzą, że trzeba uważać, żeby nie skrzywdzić kogoś ani siebie podczas zabawy. Razem ze swoją wychowawczynią Panią Urszulą Ślesicką i panią Basią Murą tworzą wesołą i zgraną grupę. Każdy dzień to wspólne zabawy, zajęcia i spacery pozwalające na aktywne poznawanie i rozumienie otaczającego świata.

Czerwony fartuszek i czarne kropeczki,

Tak wyglądają wszystkie biedroneczki,

Malutki robaczek, całkiem sympatyczny,

Czy jest jeszcze inny niemal identyczny?

Mówiły raz dzieci wierszyk o biedronce,

Kiedy ją widziały na kwiecistej łące,

I wysyłały ją aż do nieba,

Miała im bowiem przynieść trochę chleba.

Ta mała biedronka fruwa sobie śmielej,

Z kwiatka na kwiatek, gdzie przyjaciół wiele,

Dobrze że mamy te kwitnące łąki,

Mamy czerwone w kropki biedronki.