SZACHY

Zajęcia szachowe są prowadzone w dwóch grupach wiekowych. Uczniowie kl. I-II szkoły podstawowej poprzez zabawę uczą się zasad gry w szachy. Starsi koledzy w czasie spotkań rozgrywają partie szachowe, analizują  zagadnienia związane z tą królewską grą. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w licznie organizowanych turniejach szachowych.

W naszej szkole funkcjonuje Szkolna Kasa Oszczędnościowa. Każdy uczeń może wpłacać pieniądze na swoją indywidualną książeczkę. Ci, którzy robią to systematycznie, otrzymują nagrody książkowe ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu Zdroju lub upominki zakupione z otrzymanych odsetek. Szkoła nasza dwukrotnie została wyróżniona w konkursie "Dziś oszczędzam w SKO,  jutro w Banku Spółdzielczym".