Informacje intendenta

Podstawowe informacje o odpłatności za rok 2017/2018

1. Organem prowadzącym przedszkole jest Miasto Wodzisław Śląski.

Nadzór pedagogiczny nad przedszkolem sprawuje Kuratorium Oświaty w Katowicach z Delegaturą w Rybniku .

Przedszkole realizuje cele i zadania wynikające z Ustawy o systemie oświaty oraz Aktów wykonawczych do ustawy, w tym w szczególności z Podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

2. Przedszkole jest czynne w godzinach od 600 do 1600.

3. Godziny realizacji podstawy programowej od 800 do 1300 określa zarządzenie  Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego.

4. Wysokość opłaty za pobyt dziecka w przedszkolu, ponad czas przeznaczony na realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego ustala się w zgodzie z bieżącą uchwałą Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego i nalicza zgodnie z zawartymi z rodzicami umowami.

Od 01 września 2014r. zgodnie z Uchwałą Nr XLVIII/440/14  Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego

Opłata za każdą rozpoczętą godzinę ponad realizację podstawy programowej wychowania przedszkolnego

(tj. przed godz. 800 i po godz. 1300 )  wynosi = 1,00 zł.

Dzienna stawka żywieniowa wynosi:

• śniadanie = 1,80 zł
  • obiad = 3,00 zł
  • podwieczorek = 1,20 zł
  • 3 posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek) = 6,00 zł
  • 2 posiłki (śniadanie, obiad) = 4,80 zł

Odpłatność za godziny relaksacyjne oraz wyżywienie jest naliczana z dołu, czyli za wrzesień zapłacimy w październiku itd. za czerwiec w lipcu (wystawiene są faktury).

•  w tytule wpłat należy wpisać nr faktury imię i nazwisko dziecka (dzieci)
  • wysokość wpłat musi być dokładnie taka, jak jest na fakturze i  nocie odsetkowej
  •  za nie terminowe wpłaty są naliczane ustawowe odsetki

i noty odsetkowe dołączane do faktur na koniec kwartału.

Należy poinformować placówkę o nieskorzystaniu z posiłku najpóźniej do godziny 8:00 w danym dniu.

Opłaty za przedszkole uiszcza się ( do 15 dnia każdego miesiąca) przelewem na konto Zespołu Szkół nr1)

Nr konta: PEKAO S.A.