PROGRAM POWSZECHNEJ DWUJĘZYCZNOŚCI

Publiczne Przedszkola w Wodzisławiu Śląskim przystąpiły, w tym roku szkolnym do Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności Bilingual Future.

Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci” ma na celu wprowadzanie dziecka w świat języka angielskiego równolegle do języka polskiego tak, aby angielski nigdy nie stał się dla dziecka językiem obcym. Zabawy w języku angielskim z wesołymi żuczkami Baby Beetles odbywać będą się codziennie. W programie będą uczestniczyć dzieci z grupy Krasnale i Biedronki.

Seria Baby Beetles opracowana z myślą o najmłodszych dzieciach na całym świecie opiera się na jasnej i sprawdzonej metodzie. Jest efektem długoletnich badań i doświadczeń. Kluczową rolę w nauczaniu odgrywają specjalnie skomponowane piosenki. Odpowiednie połączenie tekstu z muzyką ułatwia zapamiętywanie i powtarzanie, pomaga w wykształceniu się odpowiednich nawyków wymowy i zwyczajnie sprawia przyjemność. Piosenki nie są tłumaczone na język polski – znaczenie i sens wynikają z kontekstu animacji, co pozwala na równoległe budowanie kompetencji w obu językach. Podstawową zasadą jest tu nauka poprzez zabawę – oglądanie i słuchanie tak często, jak tylko dzieci mają na to ochotę. Maluszki i przedszkolaki z radością uczą się angielskiego z Baby Beetles głównie dlatego, że piosenki śpiewane są przez dzieci. To daje małym słuchaczom swobodę, jaką odczuwają obcując z rówieśnikami. Starannie przygotowane i nagrane wg założeń Claire Selby głosy prezentują doskonałą, wyraźną wymowę w połączeniu z radosnym, dziecięcym brzmieniem. To ważny element zasady dzieci uczą dzieci, która przyczyniła się do dużej popularności animacji Baby Beetles.